Käytämme evästeitä parantaaksemme käyttäjäkokemustasi. Noudattaaksemme uutta sähköisen viestinnän yksityisyysdirektiiviä, meidän täytyy pyytää sinulta lupaa evästeiden asettamiseen. Lue lisää.
Le Chameau Vierzonord Plus
Valitse tuotevariaatio nähdäksesi saatavuudet.
Kaikki Le Chameau kumisaappaat on tehty Ranskassa käsityönä korkealuokkaisesta Hevea puusta saadusta luonnonkumista. Luonnonkumi tarjoa parhaan kestävyyden ja elastisuuden, joka tarkoittaa saappaan pitkää käyttöikää.
Le Chameau Vierzonord Plus on tarkoitettu erityisesti kylmiin olosuhteisiin.Saappaassa on 5 mm paksu neopreenivuori ja irroitettavan pohjallisen alla on tuplaneopreeni estämässä alhaalta tulevaa kylmyyttä. Neopreeni myös lisää saappaan kestävyyttä.
Saappassa on pikalukituksella kiristettävä varren säätö. Pohjallinen on vaahtomuovia ja aluminoitua huopaa. Aluminoitu huopa sitoo itseensä lämpöä pitäen jalat lämpiminä.
Varren korkeus n. 40 cm.
Paino n. 2520 g / pari.
Koot: 39-47.
Tuotemerkki | Ei mikään |
---|