Käytämme evästeitä parantaaksemme käyttäjäkokemustasi. Noudattaaksemme uutta sähköisen viestinnän yksityisyysdirektiiviä, meidän täytyy pyytää sinulta lupaa evästeiden asettamiseen. Lue lisää.
Timco 22T 61 cm pikahalkomakone
Tuotekuvaus
Timco 22T pikahalkomakone halkaisee pöllit ennennäkemättömällä nopeudella. Huippunopea sylinteri takaa, että pölli rasahtaa halki muutamassa sekunnissa. Timco 22T pikahalkomakone on helppo siirtää esim. mönkijällä rankakasan viereen. 6,5 hv käyttövoima tulee omasta 4- tahtimoottorista, joten sähköjohtojen kanssa pelailu on historiaa.
Timco 22T pikahalkomakone on laadukas halkomakone, jossa voit valita halkaisetko puut vaaka- vai pystyasennossa. Isot pöllit on helppo halkaista, kun halkomakone on pystyasennossa. Näin selkä säästyy rasitukselta, kun ei tarvitse nostaa painavaa pölliä klapipöydälle. Vaaka-asennossa klapipöytä tuo käyttömukavauutta ja turvallisuutta, kun klapi ei puota maahan halkaisun jälkeen.
Ei sisällä moottori- ja hydrauliöljyjä. Hydrauliöljyksi suositellaan 32S hydrauliöljyä.
HUOM! Kuvasta poiketen puunnostin on vaijerivälitteinen. EI HYDRAULINEN! Puunnostin toimii kampea veivaamalla.
Suojavarusteet kuntoon, kone käyntiin ja nauttimaan halkojen teosta!!!
- Moottori: Ducar 4- tahti
- Moottori: 6.5 hv
- Halkaisuteho: 22 tonnia
- Max puun halkaisija: 33 cm
- Max puun pituus: 61 cm
- Öljytilavuus: 30 l
- Ilmakumipyörät 16"
- Käännettävissä vaaka- tai pystymalliksi.
- Paino: 285 kg
- Takuu: 1 vuosi
HUOM!
- Toimituskulut Ahvenanmaalle laskutetaan toteutuneen mukaan.