Kaksi värivaihtoehtoa
Alps Mountaineering Nomad RT 38 rinkka
Kaksi värivaihtoehtoa
ALPS Mountaineering Nomad RT 38 on suunniteltu vastaamaan vaeltajien ja retkeilijöiden muuttuviin tarpeisiin. Sen säädettävä tilavuus ja ergonominen rakenne tekevät siitä ihanteellisen kumppanin niin päiväretkille kuin pidemmillekin vaelluksille.
Säädettävä tilavuus: Rullattavan yläosan ansiosta repun tilavuus on säädettävissä 34–42 litran välillä, mikä mahdollistaa joustavan pakkaamisen eri retkien tarpeisiin.
Kestävä materiaali: Valmistettu kevyestä mutta kestävästä 200D nylon double ripstop -kankaasta, joka kestää kovaa käyttöä ja vaihtelevia sääolosuhteita.
Ergonominen kantomukavuus: Ilmaverkkopäällysteinen jousitettu selkäpaneeli ja kaksi alumiinista kehikkoa tarjoavat tukea ja ilmanvaihtoa, mikä lisää kantomukavuutta pitkienkin matkojen aikana.
Monipuoliset säilytysratkaisut: Sivujen joustavat pullotaskut, laajat daisy chain -kiinnityspisteet ja vaellussauvojen kiinnityspaikat tarjoavat runsaasti säilytys- ja kiinnitysmahdollisuuksia varusteille.
Juomajärjestelmäyhteensopiva: Sisäinen tasku ja kaksi sivuporttia mahdollistavat juomarakon käytön, mikä pitää sinut nesteytettynä liikkeellä ollessasi.
Säänkestävä: Sisäänrakennettu sadesuoja on kätevästi säilytetty repun alaosan vetoketjutaskussa, valmiina suojaamaan varusteesi sateelta.
Tilavuus: 34–42 litraa (2,075–2,563 in³)
Paino: n. 1,98 kg (4 lbs. 6 oz.)
Selän pituus: 14,5–17,5 tuumaa (n. 37–44,5 cm)
Lantiovyön säätövara: 25–44 tuumaa (n. 63,5–111,8 cm)
Materiaali: 200D nylon double ripstop
Värit: Navy/Charcoal ja Chili/Charcoal
Nomad RT 38 on varustettu täysin säädettävällä selkäpaneelilla, jonka ansiosta reppu mukautuu käyttäjän selän pituuteen ja kehon muotoon. Selän pituuden säätöväli on 14,5–17,5 tuumaa (noin 37–44,5 cm), mikä kattaa laajan kirjon erikokoisia käyttäjiä – niin pienikokoisista vaeltajista pidempiin ulkoilijoihin.
Säätö tehdään nopeasti ja helposti repun sisäpuolella olevan tarrakiinnitteisen järjestelmän avulla. Selkäpaneeliä siirtämällä voit säätää olkaviilekkeiden korkeuden tarkasti omalle selälle sopivaksi, mikä parantaa kantomukavuutta, jakaa kuorman ergonomisesti ja ehkäisee painopisteen valumista väärin.
Tämä säätöominaisuus tekee Nomad RT 38 -repusta erittäin monipuolisen – se sopii hyvin perheille tai retkikumppaneille, jotka jakavat samaa rinkkaa, mutta joilla on eri pituudet. Lisäksi oikea säätö auttaa pitämään painon lantiolla, mikä vähentää rasitusta hartioissa ja parantaa jaksamista pidemmilläkin vaelluksilla.
Nomad RT 38 on erinomainen valinta:
Päiväretkeilijöille ja vaeltajille – säädettävä tilavuus ja ergonominen muotoilu tekevät siitä sopivan erilaisiin retkiin.
Monipäiväisille retkille – riittävä tilavuus ja mukavuus mahdollistavat useamman päivän varusteiden kantamisen.
Matkailijoille – kompakti koko ja monipuoliset säilytysratkaisut tekevät siitä hyvän vaihtoehdon myös matkustamiseen.