Useita värejä
Keitech Swing Impact 7,6 cm on ohut lapiopyrstöinen jigi ahvenelle ja kuhalle. Kapea runko ja elävä pyrstö sopivat tarkkaan jigaukseen.
Keitech Swing Impact jigi 7,6 cm
Useita värejä
Keitech Swing Impact 7,6 cm on ohut lapiopyrstöinen jigi ahvenelle ja kuhalle. Kapea runko ja elävä pyrstö sopivat tarkkaan jigaukseen.
Keitech Swing Impact 7,6 cm on monipuolinen ja erittäin herkästi uiva pehmoviehe, joka on suunniteltu erityisesti ahvenen ja kuhan kalastukseen. Sen hoikka runko ja Keitechin tunnusomainen “ribbed body” -rakenne tuottavat voimakasta värinää ja houkuttelevaa mikrovärähtelyä jo pienelläkin uitolla. Vieheen pehmeä materiaali ja lapamainen pyrstö yhdistyvät niin, että uinti pysyy elävänä sekä hitaassa jigauksessa että tasaisessa kelauksessa. Tämä tekee Swing Impactista erinomaisen valinnan tilanteisiin, joissa kalat reagoivat hienovaraiseen mutta jatkuvaan liikkeeseen. Keitechin suolattu ja aromatisoitu materiaali parantaa kalan ottihalukkuutta ja auttaa pitämään tärpin varmemmin. 7,6 cm koko toimii erityisen hyvin silloin, kun petokalat kohdistavat saalistuksensa keskikokoiseen ravintokalaan..
Swing Impact toimii jigipäällä, offset-koukulla ja muissa pehmytvieherigeissä. Ohut profiili auttaa silloin, kun kala seuraa isompaa jigiä mutta ei ota kunnolla kiinni.
Käytä Swing Impactia, kun haluat Easy Shineriä kapeamman profiilin tai kun kala syö pientä ja solakkaa saalista.